Αρχική σελίδα » Προβολή εκδήλωσης

Προβολή εκδήλωσης

17.03.2014

ΕΚΛΟΓΕΣ ΣΥΛΛΟΓΟΥ ΦΟΙΤΗΤΩΝ και ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ - Τετάρτη 02/04/2014

ΕΚΛΟΓΕΣ ΣΥΛΛΟΓΟΥ Προγράμματος Μεταπτυχιακών Σπουδών “Πολιτική Επιστήμη και Κοινωνιολογία” και των Υποψήφιων Διδακτόρων των τομέων “Πολιτικής Επιστήμης” και “Κοινωνικής Θεωρίας και Κοινωνιολογίας”

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

για τις εκλογές για την ανάδειξη του Διοικητικού Συμβουλίου του Συλλόγου Φοιτητών του Προγράμματος Μεταπτυχιακών Σπουδών “Πολιτική Επιστήμη και Κοινωνιολογία” και των Υποψήφιων Διδακτόρων των τομέων “Πολιτικής Επιστήμης” και “Κοινωνικής Θεωρίας και Κοινωνιολογίας”:

Η εκλογική διαδικασία θα διεξαχθεί την Τετάρτη 02/04/2014 από τις 16:00 έως τις 20:00 (Αιόλου 42, 2ος όροφος). Δικαίωμα ψήφου έχουν όλα τα μέλη του Συλλόγου, δηλαδή όλοι/ες οι φοιτητές/τριες του συγκεκριμένου ΠΜΣ και οι υποψήφιοι διδάκτορες των δυο τομέων με την επίδειξη διαβατηρίου ή αστυνομικής/φοιτητικής ταυτότητας.

Κάθε μέλος του Συλλόγου έχει δικαίωμα να καταθέσει την υποψηφιότητά του για τις εκλογές έως την Τετάρτη 26/03/2014. Η κατάθεση υποψηφιότητας μπορεί να γίνει τόσο από ένα άτομο όσο και από μια παράταξη με αποστολή ενός σχετικού e-mail στη διεύθυνση:

fsyllogospss.uoa[at]gmail[dot]com

Η Εφορευτική Επιτροπή

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΕΚΛΟΓΩΝ

Ψηφίσαντες-σες: 33
Έγκυρα: 32
Άκυρα: 1
Λευκά: 1

Ενιαίο ψηφοδέλτιο: 23

Πανεπιστημονικές Συνδικαλιστικές Κινήσεις: 8

Άρα από τις 7 έδρες του Διοικητικού Συμβουλίου το Ενιαίο ψηφοδέλτιο έχει τις 5 και οι Πανεπιστημονικές Συννδικαλιστικές Κινήσεις τις 2.

Σταυροδοσία:

Ενιαίο ψηφοδέλτιο:

Αβακουμίδης Πρόδρομος: 11
Αϊβαλής Οδυσσέας: 10
Βραβοσινός Δημήτρης: 13
Βρέττα Ευδοξία: 10
Γιαννοπούλου Αγγελίνα: 11
Νούμτα Κατερίνα: 16
Σπηλιώτης Κωστής: 11

Πανεπιστημονικές Συνδικαλιστικές Κινήσεις:
Βήλου Αιμιλία: 2
Ρηγόπουλος Αντώνης: 4